kontrast

zmień rozmiar:

Aktualności

Warsztaty „Trudne emocje – przeszkadzają czy chronią?”

Kategoria: Aktualności 28.09.2017

Szanowni Państwo!

 


Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w warsztatach „Trudne emocje – przeszkadzają czy chronią?”, które organizujemy w dniu 04.10.2017r. w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu.

Warsztaty „Trudne emocje – przeszkadzają, pomagają, chronią?” to już trzecie warsztaty z cyklu „Pokolenie facebooka”, które tym razem organizujemy w ramach Wałbrzyskich Dni Zdrowia Psychicznego. Rozumienie własnych emocji, wyrażanie ich oraz okazywanie innym należą do jednej z najtrudniejszych sztuk w życiu. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o tzw. „trudne emocje”, czyli złość, niezadowolenie, gniew. Brak autentycznego kontaktu z własnymi uczuciami powoduje, iż z upływem czasu stajemy się coraz bardziej depresyjni, apatyczni i nic nas nie cieszy Niewyrażone emocje nie znikają, a jedynie kumulują się coraz bardziej i bardziej w głębi naszej psychiki. Pewnego dnia wybuchają – czasem w postaci agresji, czasem w postaci depresji. Czasem przez wiele lat przypominają nam o swoim istnieniu pod postacią różnych symptomów fizycznych i psychicznych. W trakcie warsztatów zaprosimy młodzież w podróż po świecie ich własnych emocji. Będziemy przyglądać się sobie, starać się zrozumieć siebie i nauczyć się odczytywać własne emocje. Zastanowimy się czy naprawdę złe emocje są złe, a dobre - dobre, czy warto bać się złości i czy warto zabraniać sobie mówić to, co myślimy oraz czuć to, co czujemy.

W trackie warsztatów każda grupa sporządzi komiks, który będzie obrazować najważniejsze pojęcia i treści pojawiające się w trakcie dyskusji. Wypracowane komiksy oraz wnioski zostaną zaprezentowane w trakcie konferencji „Wokół zdrowia psychicznego – porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych”, która odbędzie się 10.10.2017r w Audytorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. A. Silesiusa w Wałbrzychu.

Zapraszamy 8-10 osobowe zespoły uczniów do udziału w warsztatach.

Warsztaty odbędą się w dniu 04.10.2017r. w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu w godzinach 9.00 – 12.00 oraz 14.00 - 17.00 Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 


Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 02.10.2017 roku:

email szkoła: szkoła@zs5.mail.pl

ZS Nr 5 Iwona Kraczkowska telefon: 531565999 adres email: kraczkowska@op.pl

ZS Nr 5 Anna Łukasiewicz telefon: 787720129 adres email: anlukasiewicz@o2.pl

ZS Nr 5 Monika Rakoczy telefon: 604480989 adres email: rakoczy.monika@zs5.mail.pl

.Powrót