kontrast

zmień rozmiar:

Aktualności

Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 17.05.2017

Z okazji Tygodnia Kultury Brytyjskiej w czwartek 27.04.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu tradycyjnie zorganizowany został Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Po zaciętej rywalizacji finałowej, pierwsze miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 z Wałbrzycha, która reprezentację szkoły z Sokołowska wyprzedziła zaledwie o pół punktu. Trzecie miejsce przypadło Miejskiej Szkole Podstawowej ze Szczawna-Zdroju. Rywalizację indywidualną zdominowali uczniowie PSP nr 23: pierwszy był Kacper Gawron, a druga jego szkolna koleżanka, Aleksandra Sznel. Podium uzupełniła Hanna Marciniuk z Publicznej Szkoły Podstawowej z Sokołowska. W przerwie między częścią ustną i pisemną uczestniczy konkursu obejrzeli „Alladyna” i dowiedzieli się wielu interesujących szczegółów o angielskiej pogodzie. Mieli też okazję posłuchać dlaczego Brytyjczycy tak często o niej rozmawiają oraz obejrzeć krótki film o Stonehenge - jednej z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych. Całość uzupełnił występ Julii Lisieckiej, laureatki Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Impreza zakończyła się wręczeniem nagród w organizowanych z okazji Tygodnia konkursach międzyszkolnych. Fundatorami upominków było Centrum Medyczne Nowe Miasto, Szkoła Języków Obcych Empik, Biuro Promocji Miasta, poseł Agnieszka Kołacz Leszczyńska, radny miejski, Anatol Szpur, a także wydawnictwa językowe Pearson, Oxford oraz Macmillan. Poczęstunek dla uczestników konkursu zapewniła wałbrzyska restauracja KFC.

.