kontrast

zmień rozmiar:

IV Przegląd Teatrów Szkolnych „Podróże z historią”

Kategoria: Aktualności 27.04.2017

Motyw przewodni epoka baroku

W dniu 24.04.2017r. w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się IV Przegląd Teatrów Szkolnych „Podróże z historią” a tematem wiodącym w tym roku była epoka baroku. Patronat honorowy nad przeglądem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach klas I-III oraz IV-VI. Zaprezentowało się 8 zespołów teatralnych z 7 szkół.

Jurorami oceniającymi uczniów byli, m.in. Pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Radna Miasta Wałbrzycha Pani Beata Mucha, wśród kryteriów oceniania znalazły się: nawiązanie do tematu przewodniego konkursu, środki artystycznego wyrazu, poczucie humoru lub tragizmu, gra aktorska oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poniżej przedstawiamy wyniki IV Przeglądu Teatrów Szkolnych:

w kategorii klas I-III: 1 miejsce- Publiczna szkoła Podstawowa nr 1 ze Szklarskiej Poręby; 2 miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu; 3 miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu; 4 miejsce- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

w kategorii klas IV-VI: 1 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu; 2 miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu; 3 miejsce – Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 2 w Wałbrzychu; 4 miejsce - Zakladni Skola Svobodne Dvory z Hradec Kralove.

Nagroda publiczności dla postaci wilka z „Czerwonego kapturka” w wykonaniu zespołu „Takie tam” przypadła Publicznej Szkole Podstawowej nr 15.

.