kontrast

zmień rozmiar:

Aktualności


Wygrana w konkursie Sala Przyrody

Kategoria: Aktualności 19.06.2017

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu wygrała 40.000 tysięcy złotych w konkursie Sala Przyrody organizowanym przez TAURON Dystrybucja S.A. Do konkursu zaproszono 34 szkoły, które wcześniej przeprowadziły lekcje według proponowanych scenariuszy umieszczonych na platformie edukacyjnej Bezpieczniki TAURONA. To program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, który w ciekawy sposób przekazuje dzieciom kompleksową wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej i nowoczesnych źródeł energii. Ciekawe zajęcia przeprowadzono w klasach V-VI, które urozmaicone były eksperymentami i filmami edukacyjnymi. Organizatorkami całego przedsięwzięcia na terenie szkoły były: Mirosława Żmidzińska, Angelika Niedziela i Alicja Dziachan. Maskotka, która zwyciężyła była dziełem uczniów z klasy II: Julii Borkowskiej, Aleksandry Gorgól, Neli Paluch, Karoliny Schmidt, Andżeliki Moskal, Kingi Pawlińskiej i Oskara Boreckiego. Oto zwycięski byczek Tauronka.

tauron1

Łamanie stereotypów to ich specjalność…

Kategoria: Aktualności 07.06.2017

Teren III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie był świadkiem piątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Konkurs odbył się dnia 28 maja 2017 roku, a wśród 276 drużyn pojawili się również uczniowie „Piętnastki” jako jedyni przedstawiciele regionu wałbrzyskiego. Konkurs kolejny raz cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy bardzo duża liczba drużyn z całej Polski. Wałbrzyskie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 pod opieką nauczycieli Agnieszki Ranowicz i Mirosławy Żmidzińskiej zaprezentowali nietypowe urządzenia, które budowali przez ostatnie dwa miesiące. Należało przedstawić mechaniczne urządzenia, o wymiarach nie przekraczających ławki szkolnej, które transportowały metalową kulkę do kolejnego urządzenia w czasie nie krótszym niż 20 sekund, ale i nie dłuższym niż 120 sekund, wykorzystując jak najwięcej zjawisk fizycznych. Naszym konsultantem naukowym był zaprzyjaźniony ze szkołą pan prof. dr hab. inż. Stanisław Bartkiewicz, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej.

Eksperyment łańcuchowy” oceniała Komisja - profesorowie Instytutu Fizyki UJ. Spośród 1000 uczestników, aż dwie drużyny PSP nr 15, w składzie których znaleźli się uczniowie klas szóstych: Aleksandra Mickiewicz, Hanna Marciniak, Mikołaj Demeszuk i Jacek Derej, oraz uczennice klasy czwartej: Natalia Bartkiewicz i Alicja Ranowicz otrzymali wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Prezentacjom towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów Konkursu, m. in. uczniowie uczestniczyli w wykładach i  doświadczeniach na terenie UJ. Wielkim przeżyciem dla uczniów był również spacer po korytarzach szacownej uczelni, pamiętającej dokonania Mikołaja Kopernika i Jana Kochanowskiego.

Uczniowie wrócili z Krakowa bardzo zmotywowani i pełni energii do dalszej pracy. Deklarują, że w kolejnej edycji postarają się ponownie reprezentować wałbrzyskie szkoły podstawowe i być może wywalczyć pierwsze miejsce w konkursie.

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Zdolny Czwartoklasista”

Kategoria: Aktualności 06.06.2017

27 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „Zdolny Czwartoklasista”. W konkursie wzięły udział trzyosobowe delegacje uczniów klas czwartych 16 szkół podstawowych z terenu Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. A oto wyniki konkursu:

I miejsce – uczeń PSP nr 28,

I miejsce – uczeń PSP nr 2 w Świebodzicach

II miejsce – uczeń Zespół Szkół Integracyjnych nr 26

III miejsce - uczeń PSP nr 2 w Świebodzicach

III miejsce - uczeń PSP nr 2 w Świebodzicach

Najwięcej punktów zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 ze Świebodzic. Uczniowie PSP nr 15, jako gospodarze, startowali poza konkursem. Wyniki jednak dowodzą, że nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji zajęłaby II i IV miejsce.

DZIEŃ MAMY I TATY W ŻŁOBKU SAMORZĄDOWYM NR 4 I NR 6

Kategoria: Aktualności 31.05.2017

Jak co roku w sposób szczególnie uroczysty obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty w Żłobku Samorządowym Nr 4 i po raz pierwszy ten dzień świętowaliśmy w nowopowstałym Żłobku na ulicy Hetmańskiej. Pierwsze życzenia dzieci wywołały wiele wzruszeń w sercach Rodziców. Program artystyczny obejmował śpiewanie piosenek, recytacje wierszyków, proste układy taneczne, zabawy z chustą animacyjną, gry sprawnościowe z zastosowaniem kolorowego dywanu. Na zakończenie programu artystycznego każde z dzieci przy pomocy pań opiekunek wręczyły swoim kochanym Rodzicom życzenia wraz z gorącym całusem. Te radosne chwile przedstawiają załączone zdjęcia.

Ogłoszenie konkursu na stanowiska dyrektora szkoły oraz zespołu szkół

Kategoria: Aktualności 23.05.2017

Prezydenta Miasta Wałbrzycha ogłasza konkurs na kandydatów na stanowiska dyrektora szkoły oraz zespołu szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych:


1.Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu,przy ul. Grodzkiej 71,

2.Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Wałbrzychu, przy ul. Królewieckiej 7,


 Poniżej link do Zarządzenia Nr 365/2017 Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

http://bip.um.walbrzych.pl/recruitments/content/24378

Sukcesy uczniów PSP 28 w XXVIII Międzynarodowym Konkursie Matematyka bez Granic - Junior

Kategoria: Aktualności 23.05.2017

Matematyka bez Granic to konkurs międzynarodowy, który przywędrował do Polski z Francji.

Ma on niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Adresowany jest do szerokiego kręgu uczniów a nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału czynności w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne.

 
Zadania mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Przygotowania do konkursu bardzo integrują zespół klasowy.

W marcu 2017r. odbył się finał XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic - Junior regionu dolnośląsko-opolskiego, do którego przystąpiły 143 klasy.

 
Po ogłoszeniu wyników okazało się, że klasy V b i IV a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu zostały sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce: V b zajęła 3 miejsce, natomiast IV a -miejsce 7.

 
Klasy V b została zaproszona do Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i tam 6 maja 2017 roku podczas Wrocławskich Spotkań Matematycznych uczniowie odebrali dyplom i nagrody.

 
Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesu i wspaniałej postawy !

ab

Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 17.05.2017

Z okazji Tygodnia Kultury Brytyjskiej w czwartek 27.04.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu tradycyjnie zorganizowany został Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Po zaciętej rywalizacji finałowej, pierwsze miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 z Wałbrzycha, która reprezentację szkoły z Sokołowska wyprzedziła zaledwie o pół punktu. Trzecie miejsce przypadło Miejskiej Szkole Podstawowej ze Szczawna-Zdroju. Rywalizację indywidualną zdominowali uczniowie PSP nr 23: pierwszy był Kacper Gawron, a druga jego szkolna koleżanka, Aleksandra Sznel. Podium uzupełniła Hanna Marciniuk z Publicznej Szkoły Podstawowej z Sokołowska. W przerwie między częścią ustną i pisemną uczestniczy konkursu obejrzeli „Alladyna” i dowiedzieli się wielu interesujących szczegółów o angielskiej pogodzie. Mieli też okazję posłuchać dlaczego Brytyjczycy tak często o niej rozmawiają oraz obejrzeć krótki film o Stonehenge - jednej z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych. Całość uzupełnił występ Julii Lisieckiej, laureatki Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Impreza zakończyła się wręczeniem nagród w organizowanych z okazji Tygodnia konkursach międzyszkolnych. Fundatorami upominków było Centrum Medyczne Nowe Miasto, Szkoła Języków Obcych Empik, Biuro Promocji Miasta, poseł Agnieszka Kołacz Leszczyńska, radny miejski, Anatol Szpur, a także wydawnictwa językowe Pearson, Oxford oraz Macmillan. Poczęstunek dla uczestników konkursu zapewniła wałbrzyska restauracja KFC.

123465

Nabór dzieci do Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 15.05.2017

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 ul. 11 Listopada 75, 58-302 Wałbrzych ogłasza nabór do nowopowstałego przedszkola dla dzieci 3, 4 , 5- letnich.

Zapisu dzieci można dokonać w sekretariacie szkoły (pokój 210, I piętro). Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:00 pod numerem telefonu (74) 847 78 04.

1a

II TURNIEJ SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

Kategoria: Aktualności 08.05.2017

26 kwietnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Wałbrzychu odbył się II turniej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych o puchar dyrektora szkoły Jadwigi Spery w których brały udział następujące szkoły PSP 26, PSP6 oraz gospodarz zawodów PSP 5. Po ponad dwóch godzinach gry wyłoniono zwycięzców w kategorii klas piątych: wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, przed Szkoła Podstawowa nr 6 trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 26 w kategorii klas czwartych pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 26 drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 6. W turnieju brało udział ponad 30 osób które należą do Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wszyscy zawodnicy dostali medale natomiast najlepsi dodatkowo puchary.

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DLA KANDYDATÓW DO LICEUM SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4 W WAŁBRZYCHU

Kategoria: Aktualności 28.04.2017
INFORMACJE O TESTACH SPRAWNOŚCIOWYCH DLA KANDYDATÓW DO LICEUM SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4 W WAŁBRZYCHUOgłoszenie

IV Przegląd Teatrów Szkolnych „Podróże z historią”

Kategoria: Aktualności 27.04.2017

Motyw przewodni epoka baroku

W dniu 24.04.2017r. w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się IV Przegląd Teatrów Szkolnych „Podróże z historią” a tematem wiodącym w tym roku była epoka baroku. Patronat honorowy nad przeglądem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach klas I-III oraz IV-VI. Zaprezentowało się 8 zespołów teatralnych z 7 szkół.

Jurorami oceniającymi uczniów byli, m.in. Pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Radna Miasta Wałbrzycha Pani Beata Mucha, wśród kryteriów oceniania znalazły się: nawiązanie do tematu przewodniego konkursu, środki artystycznego wyrazu, poczucie humoru lub tragizmu, gra aktorska oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poniżej przedstawiamy wyniki IV Przeglądu Teatrów Szkolnych:

w kategorii klas I-III: 1 miejsce- Publiczna szkoła Podstawowa nr 1 ze Szklarskiej Poręby; 2 miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu; 3 miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu; 4 miejsce- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

w kategorii klas IV-VI: 1 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu; 2 miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu; 3 miejsce – Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 2 w Wałbrzychu; 4 miejsce - Zakladni Skola Svobodne Dvory z Hradec Kralove.

Nagroda publiczności dla postaci wilka z „Czerwonego kapturka” w wykonaniu zespołu „Takie tam” przypadła Publicznej Szkole Podstawowej nr 15.

AKCJA „CZYSTY WAŁBRZYCH” W ŻŁOBKU SAMORZĄDOWYM NR 4 I NR 6 W WAŁBRZYCHU

Kategoria: Aktualności 24.04.2017

W dniu 22 kwietnia 2017 roku z okazji Dnia Ziemi wzorem lat ubiegłych pracownicy Żłobka Samorządowego NR 4 i 6 dołączyli do akcji Upiększamy Wałbrzych. Niesprzyjająca pogoda nie powstrzymała nas przed osiągnięciem zamierzonego celu. Już od wczesnych godzin porannych pracownicy dwóch placówek z zaangażowaniem przystąpili do porządkowania terenów wokół placówek i obszarów przyległych do budynków. Cała akcja została uwieczniona aparatem fotograficznym.

Laureat II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek z PSP 28 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 12.04.2017

Krzysztof Żałobka, uczeń klasy VI z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu otrzymał prestiżowy tytuł Laureata II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek dla uczniów szkół podstawowych. Ta wyjątkowa nagroda trafiła w ręce uzdolnionego, młodego człowieka, który 6. kwietnia 2017 roku odebrał podczas gali we Wrocławiu pamiątkowy dyplom i medal. Krzysztof przystąpił do konkursu razem z dziesięcioma tysiącami innych uczniów szkół dolnośląskich i  jest jedynym wałbrzyszaninem w tym roku szkolnym mogącym szczycić się takim wyróżnieniem. Nagrodę dla ucznia podpisał Dolnośląski Kurator Oświaty.

 

 

 

 

Trzeci finał konkursu „Samorząd terytorialny w systemie politycznym RP”

Kategoria: Aktualności 11.04.2017

W dniu 7.04.2017 r. odbył się etap finałowy III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Samorząd terytorialny w systemie politycznym RP”. Inicjatorem i głównym organizatorem tego wydarzenia było już tradycyjnie III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Warto także wskazać na doniosłość wsparcia merytorycznego i naukowego, jakie zostało udzielone przez partnerów, czyli Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Sielsiusa w Wałbrzychu oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ranga imprezy została podkreślona poprzez objęcie jej honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja. Zmagania licealistów i gimnazjalistów cieszyły się sporym zainteresowaniem. Konkurs zgromadził licznych reprezentantów z kilkunastu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu, nie tylko Wałbrzycha, ale również Świebodzic, Świdnicy, Głuszycy i Kamiennej Góry. Szkoły zakwalifikowane do etapu finałowego wystawiły liczne reprezentacje uczniowskie, które wykazały się wysokim poziomem wiedzy. Finał konkursu odbył się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Test etapu finałowego składający się z 50 pytań dotyczył genezy, zadań i szeroko rozumianego układu instytucjonalnego jednostek samorządu terytorialnego na wszystkich trzech poziomach ich funkcjonowania. Cieszyć może fakt, że także trzecia edycja konkursu znalazła wsparcie ze strony licznych sponsorów, darczyńców i fundatorów nagród, do których w tym roku należeli posłowie na Sejm RP Pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Pan Tomasz Siemoniak, Rektor PWSZ AS w Wałbrzychu prof. dr hab. Piotr Jurek, kanclerz PWSZ AS Jan Zwierko. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wysłuchania wykładu wygłoszonego przez Panią Patrycję Ściebior -Jońską.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą wiedzą wykazała się Hanna Lupierz reprezentująca Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu. Tytuł laureata otrzymali także : Hanna Karwowska (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), Szymon Mielczarek(ZSI), Julia Świgost (Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu) oraz Natalia Dobosz (ZSI). Wśród szkół ponadgimnazjalnych znawcą funkcjonowania samorządu terytorialnego okazał się Piotr Majzner (ZS nr 4 w Wałbrzychu) a także Amanda Jarosiewicz (ZS nr 1 w Świdnicy), Grzegorz Góra (ZS nr 4 w Wałbrzychu) Natalia Stępińska (Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu) oraz Wiktoria Kołek (III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Wałbrzychu).

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym konsekwentnie wpisuje się w kalendarz corocznych zmagań dedykowanych dla uczniów gimnazjów i liceów. Jest to dobry prognostyk w perspektywie promocji samorządności, społeczeństwa obywatelskiego i demokracji lokalnej zespolonej z koncepcją subsydiarności.

Nie tylko smacznie, ale i romantycznie

Kategoria: Aktualności 11.04.2017

Po raz kolejny w Zespole Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej zapanowała niecodzienna atmosfera. 31 marca 2017 r. odbyła się XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego " Romantyczna dusza". Tegoroczne zmagania objęli honorowym patronatem: Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Wałbrzycha i Wałbrzyska Fundacja " Museion".

W konkursie wzięli udział miłośnicy poezji i mistrzowie recytacji z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka polskiego i popularyzowanie wybitnych dzieł literatury polskiej i światowej .Młodzież doborem tekstów potwierdziła swoją dojrzałość literacką, zaprezentowano bowiem klasykę , twórczość związanego z Wałbrzychem Mariana Jachimowicza oraz utwory własne.

Recytacjom, jak co roku przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: Pani Barbara Ziółkowska, Pani Elżbieta Kwiatkowska – Wyrwisz, Pani Krystyna Pac-Marcinkowska. Poziom artystyczny tegorocznego konkursu był wysoki i bardzo wyrównany, co potwierdza długa lista laureatów. W kategorii szkół gimnazjalnych nagrodzono: I miejsce - Krzysztof JankowskiII miejsce - Damian BylickiIII miejsce- Natalia Hoffman Wyróżnienie przyznano Katarzynie Niemiec, a wyróżnienie specjalne ufundowane przez Fundację "Museion" w Wałbrzychu otrzymała Oliwia Andrasz za popularyzację twórczości Mariana Jachimowicza. Nagrodę Publiczności otrzymał Damian Bylicki. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono:I miejsce - Aleksandra Bardowska, II miejsce - Martyna BabeckaIII miejsce- Łukasz Czernik. Wyróżnienie za popularyzację własnej twórczości przyznane przez Fundację "Museion" otrzymała Weronika Pawlik. Nagrodą Publiczności wyróżniono Martynę Babecką Jak co roku uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 7 mogli zaprezentować swoje umiejętności w obsłudze gości, dekoracji stołów i przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu.

Ogłoszenie konkursu na stanowiska dyrektorów przedszkoli, szkół oraz zespołów szkół

Kategoria: Aktualności 24.03.2017

Prezydenta Miasta Wałbrzycha ogłasza konkurs na kandydatów na stanowiska dyrektorów przedszkoli, szkół oraz zespołów szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych:

  1. Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Wałbrzychu, przy ul. Mącznej 1a,

  2. Przedszkola Samorządowego Nr 14 w Wałbrzychu, przy ul. Kasztelańskiej 7,

  3. Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu,

przy ul. Wańkowicza 13,

  1. Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu,

przy ul. Grodzkiej 71,

  1. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Wałbrzychu, przy ul. Królewieckiej 7,

  2. Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu, przy ul. Paderewskiego 17,

  3. Zespołu Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu, przy ul. Kłodzkiej 29.

 Poniżej link do Zarządzenia Nr 211/2017 Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

http://bip.um.walbrzych.pl/ordinances/content/23833

XIII edycja wojewódzkiego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” wraz z Mistrzostwami Wałbrzycha w Edukacji dla Bezpieczeństwa 2017

Kategoria: Aktualności 24.03.2017

14 marca 2017 r. na terenie Hali Lekkoatletycznej w Wałbrzychu odbyła się XIII edycja wojewódzkiego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. W ramach konkursu po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Wałbrzycha w Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Organizowany konkurs miał charakter praktycznych zawodów, w trakcie których reprezentacje czterech kategorii wiekowych z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych wykonywali zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego postępowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań a także poszerzanie wiedzy i umiejętności dotyczących postępowania w sytuacjach niebezpiecznych i zagrożenia życia.

Zadania dla uczestników układali przedstawiciele jednostek dbających na co dzień o nasze bezpieczeństwo takich jak: WOPR, GOPR, WORD, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz Straż Miejska.

Trzy najlepsze drużyny z półfinału Wałbrzyskiego w każdej kategorii wiekowej wezmą udział w finale, który odbędzie się 17 maja 2017 r. we Wrocławiu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

W załączeniu przedstawiamy drużyny uczestniczące w turnieju wraz z zajętymi miejscami.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej "Zielona Ojczyzna" dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 14.03.2017

Aleksandra Siennicka, uczennica czwartej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej Zielona Ojczyzna. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w dowolnym programie graficznym przedstawiającej obraz lub symbol zdrowej ziemi z zadbanym środowiskiem. Praca Oli została wyróżniona spośród ponad dwustu nadesłanych. Gratulacje!

"MegaMisja" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 28 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 06.03.2017

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu realizowany jest program edukacji cyfrowej. Celem programu jest umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesną edukacją, budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych oraz odkrywanie pożytecznych stron nowych technologii.
Zadania MegaMisji wykonywane są przez grupę II, której opiekunem jest Anna Bugaj.
Przygodę z fabularyzowaną grą przenoszącą uczestników w świata cyfrowego laboratorium uczniowie zaczęli we wrześniu. W cotygodniowych zmaganiach pomagają głównym bohaterom Julce i Kubie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika. Dzięki zaangażowaniu dzieci wykonali zadania z czterech pomieszczeń:
- "Korzystanie z informacji"- poznaliśmy źródła informacji, odróżnianie mediów wiarygodnych od niepewnych i znajdowaniu informacji.
- "Dziecko w środowisku medialnym"- czyli o tym jak w sieci widzą mnie inni, sposobach skutecznej komunikacji i superbohaterach,
- "Język mediów"- sposoby wyrażania opinii i prezentowania faktów w różnych mediach,
- "Prawo" - prawa jakie mają dzieci np. do informacji czy autorskich, o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i wrażliwości na potrzeby innych, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Dzieci pokochały niesfornego Psotnika i z niecierpliwością czekają na kolejne zadania
przygotowane przez wirtualnych bohaterów, dzięki którym poznają zasady:
- bezpiecznego korzystania z Internetu i informacji online,
- podstawy komunikacji i etykiety,
- aspekty ochrony prywatności i prawa w mediach,
- wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci,
- pomysły na kreatywne korzystanie z nowych technologii,
- sposoby na twórczą pracę w grupie.
Za zdobyte dotychczas punkty szkoła otrzymała nagrody: kreatywny zestaw plastyczny oraz tablet.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu laureatem konkursu Fundusz Toyoty 2017

Kategoria: Aktualności 28.02.2017

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu otrzymała dotację o wartości 17.904 zł. na realizację projektu Terenowe laboratorium przyrodnicze „Jestem częścią przyrody” z Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat na 2017 rok. Projekt uzyskał w ocenie Komisji Dotacyjnej 300 punktów i zostanie zrealizowany na terenie placu szkolnego.

W tym roku wpłynęło 11 wniosków o łącznej wartości projektów 512.636,60 zł,w ramach których wnioskowano o dotacje o wartości 190.919,00 zł. Komisja Dotacyjna podjęła decyzję o przyznaniu 5 dotacji o łącznej wartości 80.000 zł.

Bal karnawałowy w Żłobku Samorządowym Nr 4 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 22.02.2017

W dniu 17 lutego w Żłobku Samorządowym Nr 4 w Wałbrzychu odbył się bal karnawałowy dla naszych maluszków. Atmosferę imprezy podkreślała dekoracja w poszczególnych salach, przygotowana przez opiekunki, które również były w strojach karnawałowych. Dzieciaczki w swoich pięknych przebraniach bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Nie zabrakło żłobkowych hitów takich jak: Woogie Boogie, Kaczuchy, Gummi Bear, itp. Różnorodne stroje naszych pociech sprawiły, że tego dnia znaleźliśmy się w magicznej krainie bajek. Wśród nich były: Księżniczki, Biedronki, Pszczółki, Tygrysy, Czerwony Kapturek, Strażak, Pirat, Konserwator oraz wiele przepięknych wesołych strojów.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie i pomysłowość w przygotowaniu ciekawych kreacji. Wszystkie niezapomniane chwile z naszymi milusińskimi mogą Państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Otwarty i Pasowanie na czytelnika w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 22.02.2017

W dniu 08.02.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu odbyły się dwa ważne wydarzenia. Pierwszym z nich było Pasowanie na czytelnika dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Wałbrzychu i Niepublicznego Przedszkola „Pod Grzybkiem”.

Na początku uroczystości mali goście obejrzeli wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątych pod opieką pani Agnieszki Drubko oraz pani Małgorzaty Leszczyńskiej. Następnie odbyło się Pasowanie na czytelnika oraz wykonanie piosenki w języku angielskim dzieci z klas trzecich. Po apelu dzieci zostały zaproszone na zajęcia rytmiczno- muzyczne i zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej oraz poczęstunek.

 Od godziny 15:30 rozpoczął się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jadwiga Spera wraz z panią wicedyrektor Renatą Gibes witając przybyłych gości. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna o ofercie szkoły. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na zajęcia otwarte. Mali goście brali udział w zajęciach plastycznych, rytmicznych, z języka angielskiego, w pokazie doświadczeń oraz zajęciach sportowych. Na koniec rodzice zwiedzili szkołę i zapoznali się z ofertą szkoły.

Remont lokalu pełniącego funkcję świetlicy środowiskowej dla dzieci romskich

Kategoria: Aktualności 24.01.2017

Gmina Wałbrzych pozyskała dofinansowanie na zadanie pn. “Remont lokalu pełniącego funkcję świetlicy środowiskowej dla dzieci romskich z terenu Wałbrzycha”. Środki pochodziły z dotacji celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020. Koszt całkowity zadania : 46.060,93 zł(z czego dotacja wyniosła 41.454,84 zł).

Zakup pomocy dydaktycznych i naukowych dla uczniów romskich

Kategoria: Aktualności 09.12.2016
Gmina Wałbrzych pozyskała dofinansowanie w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020, ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 
Środki w wysokości 18.048,42 zł (z czego dotacja wyniosła 18.046,00 zł) przeznaczono na zakup pomocy dydaktycznych i naukowych dla 95 uczniów pochodzenia romskiego, uczęszczających do 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Wałbrzych.

Środki finansowe na ubezpieczenie uczniów pochodzenia romskiego

Kategoria: Aktualności 09.12.2016
Gmina Wałbrzych pozyskała dofinansowanie w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020, ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Środki w wysokości 3.416,30 zł (z czego dotacja wyniosła 3.312,00 zł) przeznaczono na zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla 92 uczniów pochodzenia romskiego, uczęszczających do 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Wałbrzych.

Konkurs "Diagnosta Roku 2016" w Zespole Szkół Nr 5 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 07.12.2016
Apoloniusz Imiołek z Toyota Nowakowski został zwycięzcą I edycji Konkursu „Diagnosta Roku 2016". W turnieju, nad którym patronat objął Prezydent Wałbrzycha, wzięło udział 15 przedstawicieli lokalnych stacji przeglądowych, a gospodarzem imprezy, jak na szkołę samochodową przystało, był „Mechanik" z ulicy Ogrodowej.
 
Za nami kolejna ciekawa, ale i pożyteczna impreza zorganizowana z inicjatywy Biura Komunikacji Urzędu Miasta Wałbrzycha oraz Sudeckiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, a której gospodarzem był Zespół Szkół nr 5. Mowa o Konkursie „Diagnosta Roku 2016", który - miejmy nadzieję - na stałe wejdzie do kalendarza imprez Miasta i placówki z ulicy Ogrodowej.
 
Do pierwszej edycji przystąpiło 15 uczestników – przedstawicieli lokalnych stacji przeglądowych, którzy zmagali się z zadaniami natury teoretycznej oraz praktycznej. Dwa pierwsze etapy to testy z wiedzy dotyczącącej badań technicznych oraz budowy pojazdów samochodowych. Część teoretyczna wyłoniła najlepszą czwórkę, która awansowała do finału turnieju. Ten odbył się w działającej przy szkole Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach kolejnych zadań finaliści sprawdzali stan techniczny samochodów, a także musieli rozpoznać płyny samochodowe. Po zaciętym pojedynku najlepszy okazał się Apoloniusz Imiołek, który wyprzedził Łukasza Sudakowskiego, obaj reprezentują Toyota Nowakowski. Kolejne miejsca zajęli Piotr Kotas oraz Henryk Kotas z Auto Serwis Piotr Kotas.
 
„Trzeba jednak podkreślić, iż różnice między startującymi były tak niewielkie, że o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze punkty. Dla nas kierowców jest to bardzo dobra wiadomość, bo oznacza ona, iż umiejętności oraz poziom wiedzy wałbrzyskich diagnostów jest naprawdę wysoki i wyrównany", poinformował Jan Banik, przewodniczący komisji konkursowej.
 
Oprócz pucharu przechodniego oraz nagród rzeczowych zwycięzca otrzymał baner „Tu pracuje najlepszy wałbrzyski diagnosta roku 2016", który zapewne ozdobi front lokalnego salonu Toyoty.

Projekt "Rycerzem być" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 23 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 05.12.2016
Obchody roku Sienkiewicza w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 23 w Wałbrzychu miały charakter wyjątkowy i uroczysty. Inspiracją była powieść „Krzyżacy", w nawiązaniu do której został opracowany projekt dydaktyczno-wychowawczy „Rycerzem być". Jego głównym celem było przybliżenie uczniom wiedzy historycznej na temat stanu rycerskiego, pokazanie ponadczasowych wartości jakie niezmiennie funkcjonują w świecie niemal od zawsze, a w szczególnych sytuacjach, takich jak służba ojczyźnie oraz rywalizacja sportowa są wręcz kluczowe i konieczne. Projekt realizowany był z uczniami klas 0-3, z udziałem pana Mateusza Wyrzykowskiego- miłośnika historii, przy dużym zaangażowaniu rodziców.
 
Wyjątkowość realizowanego przedsięwzięcia polegała na tym, że uczniowie mieli okazję wpisać się w klimat czasów z powieści pisarza, spełnić dziecięce marzenia wcielenia się w rolę księżniczki i rycerza. W scenerii zamków, przebrani w stroje stanu rycerskiego uczyli się kim był Henryk Sienkiewicz, poznawali tradycje rycerskie, wskazywali przykłady kodeksu rycerskiego we współczesnej rzeczywistości - rozumienia pojęcia „Fair Play". W tle uroczystości wyświetlane były kadry w filmu „Krzyżacy". Uczestnicy projektu wzięli udział w turnieju rycerskim, balu połączonym z degustacją rycerskiego jadła, co wyzwalało wiele pozytywnych emocji.
 
„Rycerzem być" to projekt realizowany w ramach obchodów roku sienkiewiczowskiego. Jego przesłanie ma jednak charakter ponadczasowy. Motywem przewodnim jest współczesny rycerz-dżentelmen, wśród innych wyróżnia go postępowanie zgodne z ponadczasowymi zasadami. Celem projektu jest przypomnienie znaczenia tych cech i nadanie im współczesnych konotacji. Pokazywanie, że we współczesnym świecie za wartościami stoją bardzo konkretni ludzie i ich działania. Dlatego warto brać z nich przykład i stawiać za wzór do naśladowania. Wyrażamy nadzieje, że uczniowie będą o tym pamiętać i dążyć do bycia współczesnymi rycerzami.

"Mydełkowe warsztaty" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 05.12.2016
Piątkowe popołudnie dnia 2 grudnia 2016 r. dziewczynki z klasy II d i klas V z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 spędziły na mydełkowych warsztatach, które zorganizowała Pani Małgorzata Jagodzińska. Pod kierunkiem prowadzącej, Pani Kasi, uczono się techniki decoupage'u. Bogactwo wzorów było ogromne. Największą popularnością cieszyły się kotki i konie oraz motywy świąteczne. Mimo, że zdobienie metodą decoupage nie jest łatwe, to uczestniczki poradziły sobie świetnie. Niektóre dziewczynki postanowiły, że wykonane ozdoby przeznaczą na prezent dla bliskiej osoby. Spotkanie zwieńczone zostało poczęstunkiem. Pani Karina Matusik upiekła przepyszne ciasto, które po zakończonych zajęciach, zjedzono z wielką chęcią.

"Z sercem żyj, pracuj i baw się" w PSP 28 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 05.12.2016
W dniu 25 listopada 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pod hasłem "Z sercem żyj, pracuj i baw się", współfinansowanego z programu wolontariatu "PoMOC z Toyoty". Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki chorób układu krążenia, stąd uczniowie PSP nr 28 brali udział m. in. w spotkaniu z dietetykiem oraz w warsztatach tematycznych.
 
Dla najmłodszych uczniów wałbrzyskich szkół został przygotowany konkurs plastyczny pod hasłem "Od najmłodszych lat dbam o swoje serce". Do konkursu zostały zgłoszone 189 prace, z czego nagrodzono 9. Do grona Do grona nagrodzonych zwycięzców należą:
I miejsce- Aleksandra Błaszczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu, Julian Stokowiec- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu, Julia Kraśnicka- Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu
II miejsce- Wiktoria Matczuk- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu, Wiktoria Zaborowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu, Dominika Śmigielska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu
III miejsce- Gabriel Borkowski- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, Laura Walentas- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, Bartosz Marszałek- Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu.
 
Tego dnia odbył się również konkurs interdyscyplinarny pod hasłem "Z sercem żyj, pracuj i baw się". W turnieju brały udział drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, Gminnego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czarnym Borze oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące budowy serca, wykazywali się znajomością produktów, które powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie, pokazywali jak należy udzielać pierwszej pomocy. W wyniku zmagań zwyciężyła drużyna PSP 15 w Wałbrzychu, choć tylko 1 punktem nad Gminnym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze.
 
Na zakończenie konkursu wszyscy mogli skosztować zdrowych przekąsek.

"Tydzień Tolerancji" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15

Kategoria: Aktualności 02.12.2016
W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 w Wałbrzychu odbył się Tydzień Tolerancji. Przez kilka dni dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmaitych grach i zabawach, a nawet poważnych dyskusjach, zdobywając wiedzę o tolerancji i dyskryminacji.
 
Wspólne odkrywanie czym jest szacunek, akceptacja i poszanowanie praw każdego człowieka, dużego jak i małego, było dla wszystkich szczególnie ważną lekcją.
 
Powstał "Alfabet tolerancji" wykonany przez klasy II i III.
 
W Dniu Serdeczności i Czarnego Kota dzieci czytały bajki i wiersze, gdzie głównymi bohaterami były koty. Uczyły się robić z włóczki zamotki i pompony. Rozmawiały o przysłowiach, przesądach oraz omawiały zachowania związane z przypisaniem niektórym osobom ról np. płaczek, "rozrabiak", „łatek". Były kocie zabawy, piosenki, konkurs picia mleka oraz konkurs plastyczny „Czarny kot".
 
W Dniu Różnorodności uczniowie klas młodszych przyszli troszkę "dziwnie" ubrani: niektórzy mieli ubrania na lewej stronie, różne buty lub skarpetki nie do pary, czy krzywo zapięte bluzki. W klasie wypowiadali się o swoich odczuciach na temat wyglądu.
 
W niektórych salach zostały wykonane "Magiczne drzwi do klasy". W tej sali uczą się matematycy, świetnie piszący, pięknie czytający... albo Za tym drzwiami uczniowie są koleżeńscy, mili, uczynni, pomocni, uśmiechnięci... Klasy młodsze wykazały się pomysłowością i kreatywnością.
 
Wybory najbardziej życzliwego ucznia w klasie odbyły się w Dzień Życzliwości. Życzliwi uczniowie otrzymali Ordery Życzliwości wręczone przez Dyrektora Pawła Łuczyńskiego. Od rana dzieci odrysowywały na kolorowych kartkach swoje dłonie, na których zapisywały życzliwe słowo. Na korytarzu szkolnym został zawieszony łańcuch życzliwości.
 
W Dniu Szacunku i Dniu Praw Dziecka uczniowie rozmawiali o swoich prawach i obowiązkach. Przypominali sobie dokumenty w jakich są spisane, czytali Statut Szkoły i Konwencję Praw Dziecka.
 

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych

Kategoria: Aktualności 01.12.2016
Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół Nr 4 w Wałbrzychu (ul. Sokołowskiego 75, 58-309 Wałbrzych) 05 grudnia 2016 roku o godzinie 12.00 na uroczystość związaną ze Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.
 
Wśród zaproszonych gości obecni bedą m.in. posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Prezydent Miasta Wałbrzycha Doktor Roman Szełemej oraz Prezes Zarządu Impel S.A Pan Grzegorz Dzik.
 
ZAPRASZAMY!

Akcja „ ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU"

Kategoria: Aktualności 29.11.2016
Przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 4 w Wałbrzychu wzięli udział w akcji „Zostań dawcą szpiku". Młodzież zachęcała do wzięcia udziału w akcji w sobotę i niedzielę w galerii Victoria i w Tesco. Akcja zakończyła się sukcesem.
 
Wszystkim przyszłym dawcom serdecznie dziękujemy!

Szkolny konkurs „Święto Niepodległości w oczach gimnazjalistów"

Kategoria: Aktualności 29.11.2016
W Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Święto Niepodległości w oczach gimnazjalistów".
 
Oto wyniki:
I miejsce –Michał Heral z kl. 1 Ag
II miejsce- Szymon Ziemniak z kl. 1 Ag oraz
II miejsce - Maciej Woźniak z kl. 3 Bg
III miejsce – Maciej Galara z kl. 1Ag
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

„Odbity w szybach cichy Lwów...” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego

Kategoria: Aktualności 28.11.2016
W auli wypełnionej po brzegi, w obecności Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja i wielu ważnych gości, przy długich owacjach na stojąco, które zainicjował Pan Prezydent w dowód uznania dla talentu i ogromu pracy – 28 X br. Twórcy i Aktorzy spektaklu o Lwowie odebrali zasłużone podziękowania od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Rewelacyjny autorski scenariusz Pani Prof. Magdaleny Ilnickiej-Janczak, doskonale wyreżyserowany przez Panią Magdę i Pana Prof. Krzysztofa Szelążka spektakl, mistrzowska gra aktorska uczniów Zespołu Szkół nr 1, świetne wykonanie piosenek lwowskich przez chór i solistów pod kierunkiem Pani Prof. Anny Walendzik, znakomity występ zespołu muzycznego pod kierunkiem Pana Prof. Marcina Olkowskiegoi z udziałem Pana Prof. Przemysława Pobiedzińskiego oraz perfekcyjne tańce zespołu prowadzonego przez Panią Prof. Adę Gawlik, a także przepiękne obrazy Lwowa namalowane przez Pana Prof.Romana Kuliniaka i scenografia autorstwa Pani Prof. Sylwii Sobieraj-Borowiec – sprawiły, że publiczność mogła wspólnie odbyć tę niezapomnianą sentymentalną podróż do Lwowa.
 
Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu na jakim zostało przygotowane to przepiękne widowisko słowno-muzyczne. Wśród osób, które jako pierwsze wyraziły swoje uznanie była Pani Dyrektor Danuta Marosz, która zaproponowała wystawienie spektaklu w Teatrze Dramatycznym.
 
Złotą odznakę „Zasłużony dla Towarzystwa Miłośników Lwowa" otrzymali: Pani Dyrektor Oksana Citak, Pan Profesor Roman Kuliniak i Pani Profesor Magdalena Ilnicka-Janczak.
 
Gratulujemy znakomitego przedsięwzięcia artystycznego!!
 
AKTORZY
Michał Siniawski
Katarzyna Niemiec
Wojciech Fryszer
Konrad Wosak
Barbara Miziołek
Filip Stachowiak
Krzysztof Janczak
Mateusz Lipiński
Piotr Kędzierski
Jakub Hayatli
Karol Wojtkowski
Aleksandra Maź
Aleksandra Tyrka
Hubert Wasilewicz
 
SOLIŚCI
Mateusz Husakiewicz
Julia Kirklewska
Dominika Kowalik
Iga Domowicz
Julia Juzków
 
ZESPÓŁ MUZYCZNY
Gitara-Marcin Olkowski
Skrzypce-Przemysław Pobiedziński
Perkusja- Judyta Juszczak
Klawisze-Filip Świderski
Gitara-Mateusz Nowak
Banjo-Magda Małowska
Akordeon-Erwin Grzelecki
Trąbka-Piotr Pobiedziński
 
TANCERZE
Maciej Grzeszczuk
Weronika Rząsiewicz
Damian Wysoczański
Eliza Murzacz
Aleksander Osiński
Katarzyna Wądołowska
Bartosz Rudyj
Maja Nowińska
 
CHÓR
Wojtek Fryszer
Iga Domowicz
Natalia Gajek
Jakub Hayatli
Izabella Woźniak
Weronika Frąckowiak
Maria Matejuk
Natalia Rzemyk
Anna Baranowska
Barbara Miziołek
Marta Oknińska
Gabriela Regmunt
Marta Bryksa
Vanessa Szydlik
Julia Kirklewska
Julia Juzków
Małgorzata Lempart
Weronika Świątkowska
Weronika Lichtarska
Weronika Nawrocka
Barbara Puławska
Katarzyna Niemiec
Martyna Kaczmarek
Ola Maź
Ola Tyrka
Adriana Poros
Julia Połeć
Katarzyna Zygnarowska
Joanna Sulanowska
Hanna Demeszuk
 
EKIPA TECHNICZNA
światło -Michał Skołubowicz
dźwięk – Bartosz Słomowicz
reflektory – Jakub Charążka
obsługa prezentacji- Piotr Łazuka
sufler i kurtyna-Hanna Dzierzgowska

Uroczyste ślubowania uczniów w Zespole Szkół Nr 4 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 28.11.2016
​10 listopada 2016 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych gimnazjum, liceum ogólnokształcącego, liceum sportowego, kadetów klas mundurowych oraz nadanie stopni Starszego Kadeta i Nadkadeta uczniom starszych klas mundurowych. Uroczystość połączona była z obchodami 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
 
Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim szanownym gościom!

„Młodzi duchem" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 23 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 28.11.2016
"Młodzi Duchem" - pod takim hasłem odbywają się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 w Wałbrzychu comiesięczne spotkania z seniorami. Organizatorami imprezy są społeczność szkolna i MOPS w Wałbrzychu. Każde spotkanie przebiega pod innym hasłem, np. „W jesiennym nastroju", „Warzywa i owoce na zdrowie". Występują uczniowie i przedszkolaki, a seniorzy wspólnie z nimi uczestniczą w zajęciach plastycznych i zabawach przy muzyce. Organizatorzy dbają też o słodki poczęstunek dla zaproszonych gości. W ostatnim spotkaniu, które odbyło się dnia 15.11.2016 r. uczestniczył także przedstawiciel Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Goście z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki na temat „Bezpieczny Senior".
 
Wszystkich „młodych duchem" seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się dnia 16.12.2016 r. o godz. 15.00.

Trzecie miejsce piłkarzy z Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 18.11.2016
28.10.2016r. w Ząbkowicach Śląskich odbyły się Finały Strefy Wałbrzyskiej w Gimnazjadzie chłopców w piłce nożnej, w których uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu.
 
W finałach rywalizowały ze sobą drużyny z Ząbkowic Śląskich,Dzierżoniowa,Świdnicy i PGS 11 Wałbrzych.
 
W pierwszym meczu drużyna z Wałbrzycha zmierzyła się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Dzierżoniowa i niestety uległa 6:1, honorową bramkę zdobył PATRYK BIŃKOWSKI.
 
W drugim meczu było już zupełnie inaczej, bo mecz z Gimnazjum Nr 1 ze Świdnicy zakończył się zwycięstwem Wałbrzycha 8:3, a bramki zdobywali: Patryk Bińkowski 5, Michał Krynicki 2, Marcel Grudziński 1 .
 
Ostatecznie piłkarze z Wałbrzycha zakończyli turniej na wysokim 3 miejscu.
 
W całym turnieju szkołę reprezentowali: Oskar Orfin, Patryk Bińkowski, Marcel Grudziński, Michał Krynicki, Michał Laskowski, Oskar Siara, Michał Pazik, Kacper Wojakiewicz, Piotr Chałupka, Dominik Igałowicz.
 
Gratulujemy!

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Kategoria: Aktualności 17.11.2016
Dnia 26.10.2016 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Starej Kopalni. Uczniowie zaprezentowali różne doświadczenia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występu uczniów na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2016:

https://youtu.be/vpIcjFLRrJk

Pies terapeuta w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności 16.11.2016
Niezwykły gość odwiedził uczniów klasy piątej w PSP 15. Był nim pies-terapeuta Elza. Pod czujnym okiem opiekuna pani Anny Derej, która zajmuje się dogoterapią, uczniowie przeszli szkolenie, jak zachowywać się wobec obcego psa i własnego. Dowiedzieli się, co psy drażni w zachowaniu człowieka. Jak odczytywać mowę ciała psa, jak postąpić w sytuacjach zagrożenia. Elza pokazała wyuczone sztuczki i była nagradzana przez dzieci przyniesionymi przysmakami. Najbardziej podobała się komenda „pies śpi", oczywiście na poduszce przyniesionej przez opiekuna. Elza to świetnie ułożony i doświadczony pies. Pracuje z dziećmi chorymi, którym daje wsparcie, uspokojenie i zwyczajną radość z obcowania z nim. Dzięki temu spotkaniu uczniowie poznali zasady kontaktu z psem i osobę, która wykonuje ciekawy zawód.

"Śniadanie Daje Moc" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15

Kategoria: Aktualności 16.11.2016
Uczniowie PSP 15 włączyli się 8 listopada 2016 r. w ogólnopolską akcję Śniadanie Daje Moc. W Europie jest to także Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci uczą się, jak zdrowo jeść, ale także jak samemu dbać o prawidłowe odżywianie, przygotowując posiłki i przy tym dobrze się bawiąc.
 
Drugie śniadanie przynoszone do szkoły jest bardzo ważne dla każdego ucznia. Burczący z głodu brzuszek nie pozwala skupić się na zajęciach, brakuje sił do pracy, a o ćwiczeniu na wychowaniu fizycznym już nie ma mowy. Przygotowanie w domu drugiego śniadania może stać się zabawą i formą spędzania czasu z rodzicem oraz nauką dokonywania wyboru. Dzieci chętnie pomagają w kuchni i lubią mieć wpływ na to, co jedzą. Poznają, które produkty są zdrowe.
 
Śniadanie wykonane przez samych uczniów, a jeszcze w szkole, to dopiero frajda. Bo przecież nikt nie zrobi sobie do jedzenia czegoś, czego nie lubi. Tak więc dzisiaj powstały same smakowite sałatki i surówki. W ruch poszły obieraczki i nożyki. Na przyniesione owoce i warzywa nikt nie kręcił nosem. Przygotowane drugie śniadania wyszły uczniom klas młodszych naprawdę - PALCE LIZAĆ. Teraz to już tylko Masterchef Junior!

Strona 1 z 12  > >>